Mixed

SpaceX вивела на орбіту ще 60 супутників Starlink

SpaceX вивела на орбіту ще 60 супутників Starlink

Американська приватна космічна компанія Ілона Маска SpaceX вивела на орбіту Землі 19-ту партію інтернет-супутників системи Starlink.

Ракета-носій першого ступеня Falcon 9, яка підтримує цю місію, раніше виконувала п'ять місій: 19-ю і 20-ю комерційні місії Dragon по поповненню запасів на МКС, місію Starlink, місію SAOCOM 1B і місію NROL-108, пише Українська правда.

Це 109-й запуск ракет покоління Falcon. Однак під час своєї шостої місії Falcon 9 не зміг сісти на плавучу платформу в Атлантиці.

Вертикальна посадка на автоматичну морську платформу Of Course I Still Love You в Атлантиці була запланована через 8 хвилин 24 секунди після старту ракети, але камери не зафіксували її посадки.

Це не вперше частина Falcon 9, яку використовують повторно, приземлилась не в обумовленому місці. Ймовірно, її виловлять з води та поремонтують для повторного використання.

До цього бустери серії Falcon 9 здійснив 24 підряд успішні приземлення.

За програмою Starlink, SpaceX планує запустити десятки тисяч супутників на орбіту, що дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети.

Загалом на орбіті вже 1145 супутників Starlink.