rus
Українська
Mixed

У Монако найдорожча преміальна нерухомість в світі.

У Монако найдорожча преміальна нерухомість в світі.

Князівство лідирує не перший рік. Середня вартість “квадрату” тут оцінюється в суму, що перевищує 48 тис. євро. Влада робить все для підтримки такого високого статусу місцевої нерухомості, і попит не падає з роками.

Не так давно повідомлялося, що для будівництва розкішних квартир частково буде осушене море. В цей амбітний проект буде вкладено майже 2 млрд. доларів. Саме тому не дивно, що вартість житла була і буде залишатися високою, пише УКРАЇНА БУДІВЕЛЬНА.

Уминулому році в князівстві було продано житла на 2,7 млрд євро. Роком раніше цей показник був на 31 відсоток менше. Середня угода купівлі-продажу оцінювалася в 5,2 млн. євро. При цьому вартість “квадрату” за рік зросла на 18 відсотків на тлі загальної тенденції до зниження в цілому у світі.

Щоб зрозуміти різницю, досить порівняти ціни житла преміум-класу в найбільших містах. Так, в Монако житловий об’єкт обійдеться на 237 відсотків дорожче, ніж паризьке, на 194 відсотка, ніж лондонське, і на 10, ніж гонконгівське житло.

Структура інтересу

Інтерес до нерухомості в Монако не збавляє обертів. У минулому році в цьому ринковому сегменті кількість угод збільшилася на 15 відсотків. Абсолютним лідером є вторинний ринок. Серед новобудов продажі склали 14 відсотків або 72 об’єкти. Річний приріст у порівнянні з 2017 — 44%, що рекордно навіть для монакської нерухомості.

Також, згідно зі статистичними даними, збільшилися продажі об’єктів з ціною понад 5 млн. євро. Загальна кількість угод склала 142. Приріст в порівнянні з 2017 — 42%. За п’ятирічку — більш ніж удвічі. Покупців цікавили багатокімнатні квартири (4 і більше спалень) і в меншій мірі студії. Їх популярність впала на ¼.

Причини підвищеного інтересу

Аналітики кажуть, що високий попит на багатокімнатні апартаменти пов’язаний із збільшенням числа сімейних покупців. Ця територія вважається популярною, і в князівстві, менше за площею, ніж нью-йоркський Центральний парк, проживає 39 тис. чоловік з 139 країн.

Керівник агентства Savills каже, що найбільший інтерес до нерухомості в 2018 проявили британці, турки, греки і вихідці з країн Близького Сходу. Причина підвищеного попиту — в бездоганній репутації серед заможних покупців.

Глава дослідницького департаменту Savills відзначає, що вони очікують ще більший попит в 2019. Ціни також піднімуться, так як між попитом і пропозицією існує явний дисбаланс.

Спікери відзначають, що зростає і число угод оренди, яка також лідирує в світі в сегменті преміальної нерухомості. Середня ціна за “квадрат” тут становить понад €1 200. Справа в тому, що проживання в Монако в своїй або орендованої нерухомості використовується для подачі на дозвіл на проживання. Багато знімають житло, перед тим, як визначитися, чи хочуть вони жити в князівстві на постійній основі.