Mixed

У Києві розпочнуть реставрацію моста Патона

У Києві розпочнуть реставрацію моста Патона

Міст Патона в Києві мають відремонтувати до кінця 2025 року. Столичний голова Віталій Кличко 15 вересня підписав розпорядження щодо початку реставрації мосту, документ опубліковано на сайті міськради Києва. Міст давно був у критичному стані, проте аварійним його визнали тільки у 2020 році. Повністю перебудовувати міст не будуть, а реставруватимуть "з пристосуванням". Перебудова неможлива, бо він є пам’яткою містобудування та архітектури. У документі зазначено, що гарантія ремонту має становити не менш як 10 років.

Ремонт проведуть за рахунок бюджетних коштів, хоча інвестори також можуть вносити свої пропозиції. Втім, скільки коштуватиме реконструкція — поки невідомо. Замовником робіт став Київавтодор. Затримка з початком реконструкції пов’язана з тим, що початку робіт необхідний дозвіл від Міністерства культури, пише Property Times.

На час реконструкції міст планують вивести з реєстру пам’яток, а після завершення всіх робіт — повернути назад у реєстр. Фахівці ще у 2019 році заявляли, що стан мосту Патона — критичний, а термін його експлуатації давно минув. Цьогоріч міст нарешті визнали аварійним. Невідомо — перекриють міст на час реконструкції повністю чи лише частково, позаяк схема організації дорожнього руху на час ремонту досі перебуває на стадії розробки.

Міст ввели в експлуатацію в листопаді 1953 р. Тоді він був найбільшим у світі суцільнозварним мостом. Всі шви, включно з монтажними, виконали за допомогою автоматичного зварювання. Мостом Патона раніше ходили трамваї, але колії демонтували у 2004 р. Зараз на місці трамвайної колії планують прокласти велодоріжку.