Mixed

Затверджено новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Затверджено новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Уряд оновив перелік центральних органів виконавчої влади, що здійснюють нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку.

Проєкт постанови "Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві", розроблений Мінрегіоном, було прийнято на засіданні Уряду. Згідно з оновленим переліком Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо. "Прийняття цієї постанови дозволить забезпечити ефективну роботу центральних органів виконавчої влади щодо оновлення державних та галузевих будівельних норм", – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, пише Property Times.

Перелік можна подивитися тут.

Нагадаємо, що Мінрегіоном сформовано план робіт із нормування на 2021 рік, яким передбачено актуалізацію понад 30 державних будівельних норм. Це – майже третина чинних на сьогодні державних будівельних норм. Зокрема, в цьому році Мінрегіоном буде розроблено 4-и нових ДБН (на заміну СНиП, які було прийнято ще 80-тих роках минулого сторіччя), в тому числі щодо проєктування та будівництва аеродромів, промислових будівель та споруд. Загалом до 2025 року за умови наявності відповідного щорічного фінансування Міністерство планує повністю оновити державні будівельні норми.