rus
Українська
Mixed

Верховний суд скасував закриття справи "будинку-монстра" на Подолі

Верховний суд скасував закриття справи 'будинку-монстра' на Подолі

Верховний суд України за поданням КМДА і Київради зупинив дію постанови Північного апеляційного госпсуду про припинення провадження у справі будівлі на вулиці Нижній Вал, 27-29 в Києві, відому як "Монстр на Подолі".

"Рішення апеляційного господарського суду про закриття провадження у справі “Монстра на Подолі”зупинено за поданням Київської міської державної адміністрації та Київради у Верховному Суді. Боротьба за знесення “зайвих поверхів” триває!", – заявив радник міського голови Києва Володимир Бондаренко, пише 3м2.

Верховний суд також призначив на 7 квітня 15.30 в Касаційному госпсуді розгляд справи про відкриття провадження за касаційною скаргою Київради на постанову.

Нагадаємо, київська влада з 2014 року судяться проти ТОВ "Пателі Лізинг" про знесення незаконно надбудованих поверхів в будинку на розі Нижнього Валу і вулиці Костянтинівській.

У 2017 році Апеляційний суд Києва став на бік Київради і не дозволив забудовнику узаконити права власності на окремі квартири в "будинку-монстра" на Подолі.

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) вимагають знизити поверховість будівлі до чотирьох поверхів. Забудовник перевищив допустиму на Подолі висотність, довівши висоту будівлі до 42 метрів.

У травні 2019 Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Державної архітектурно-будівельної інспекції, яке забороняло продовження будівництва "Монстра". У листопаді Господарський суд дозволив демонтувати чотири поверхи "монстра" на Подолі рахунок забудовника та в повному обсязі задовольнив позовні вимоги Київради.