Mixed

В Україні запустили першу промислову систему накопичення "зеленої енергії"

В Україні запустили першу промислову систему накопичення 'зеленої енергії'

У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії (Energy Storage System) від компанії KNESS. Її повністю розробили, спроєктували та виготовили в Україні, повідомляє Урядовий портал.

Потужність системи накопичення становитиме один МВт, а місткість – одну МВт на годину, пише Київський міський журнал "Хмарочос".

Energy Storage System складається з батарейних кластерів, які є результатом роботи лабораторії силової електроніки KNESS RnD Center, що тривала близько року. Усі інтелектуальні системи цих модулів є власною розробкою. Вони виконують функції балансування заряду комірок всередині модулів, моніторингу та управління всіма процесами, що відбуваються в межах кластера.

12 липня KNESS отримала дозвільну документацію на будівництво дослідного майданчика з виробництва "зеленого" водню в Вінниці. На водневому майданчику будуть вперше в Україні практично відпрацьовані моделі промислового виробництва зеленого водню для широкої сфери застосування.

Система накопичення електроенергії – це один з найбільш швидкозростаючих секторів електроенергетики. За десять років сектор виріс в 48 разів, середньорічні темпи зростання склали 47%.

Kness – інжинірингова компанія-інвестор у відновлювану енергетику, що будує промислові фотоелектричні станції, проєктує вітрові станції, біогазові установки та розподільні мережі.