Mixed

USAID допоможе 10 українським містам оптимізувати схеми теплопостачання

USAID допоможе 10 українським містам оптимізувати схеми теплопостачання

Для кожного міста вже сплановано стратегію розвитку сиcтеми теплопостачання та визначено перелік пріоритетних інвестиційних проєктів для покращення системи.

USAID допоможе 10 українським містам оптимізувати схеми теплопостачання

Десять міст України отримають нові схеми теплопостачання та інвестиційні плани модернізації тепломереж. Проєкт реалізують за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки, пише Київський міський журнал "Хмарочос".

Програма передбачає пілотну фазу за участю десяти міст та місцевих підприємств комунальної теплоенергетики. До участі у пілотній фазі були відібрані перші чотири міста-партнери – Кропивницький, Славутич, Маріуполь та Запоріжжя. Наступні шість міст-партнерів – Дніпро, Луцьк, Полтава, Сєвєродонецьк, Херсон та Хмельницький – визначені за результатами конкурсного відбору.

Меморандуми про співпрацю підписали у березні-квітні цього року. Для кожного міста-партнера розроблять схему теплопостачання, сплановано довгострокову стратегію розвитку сиcтеми теплопостачання та визначено перелік пріоритетних інвестиційних проєктів для покращення системи. Для пріоритетних інвестиційних проєктів USAID допоможе розробити концепцію, кошторис, оцінку інвестиційного впливу та визначити потенційні джерела фінансування.

Реалізація програми дозволить знизити питоме енергоспоживання та технологічні втрати, зменшити негативний вплив на навколишнє середовище та підвищити надійність, безпеку та якість теплопостачання.