Mixed

Україна піднялась у рейтингу паспортів світу

Україна піднялась у рейтингу паспортів світу

Україна станом на квітень посіла 35-е місце за можливістю подорожувати без візи або з візою після прибуття в 136 країн світу. Про це свідчать дані Індексу паспортів на другий квартал від консалтингової компанії Henley&Partners.

У першу п’ятірку увійшли паспорти Японії, Сінгапуру, Німеччини і Південної Кореї, Фінляндії, Іспанії, Італії та Люксембургу, Австрії й Данії, пише Київський міський журнал "Хмарочос".

Попри те, що після спалаху коронавірусу в рейтингу було дуже мало змін, деякі з країн все ж продемонстрували позитивні зрушення. Наприклад, Китай піднявся відразу на 22 позиції – з 90-го місця з можливістю подорожувати 40 країнами світу до 68-го місця і доступом до 77 країн світу.

Експерти сподіваються, що загальна вакцинація в країнах дає надію на те, що переміщення людей знову стануть звичайним явищем. Хоча ніхто з них не очікує повернення до допандемічного рівня мобільності найближчим часом.

Індекс паспортів Henley & Partners аналізує візові правила 227 країн і територій світу і ранжирує їх за кількістю країн безвізового в’їзду. Рейтинг виходить понад десять років у співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту. Позиція країни в рейтингу визначається кількістю країн, в які її громадяни можуть в’їжджати без візи. Рейтинг публікується щокварталу.