rus
Українська
Топ-темы:

Станет ли Индия новым посредником в войне Украины против России?

Алексей ГолобуцкийАлексей Голобуцкий

Станет ли Индия новым посредником в войне Украины против России?
Станет ли Индия новым посредником в войне Украины против России?

Вопрос мира для нас объективно связан на позиции "Глобального Юга" (и это действительно очень "глобальный" термин – включает в себя и Китай, и "валенок" Синая, и Африку, и Индию, и Ближний Восток, и Азию ). А вот внутри этого квазиобразования идет своя борьба – за региональное лидерство и за право представлять интересы на международном уровне, быть голосом "Глобального Юга".

Далее текст на языке оригинала

Амбіції підштовхують до активних дій і Туреччину, і Емірати, і Саудівську Аравію, і Китай, і Індію, і навіть ПАР... Зокрема, за останніми даними, Індія таки братиме участь в італійському саміті G7 13-15 червня та у швейцарській конференції щодо України 15-16 червня. Це підтвердив прем'єр Моді.

Цілком ймовірно, що можливість брати участь у першому коштувала обов'язкової участі у другому. Хоча Моді ще донедавна був дуже непевний, чи Індії варто псувати стосунки з Путіним і брати участь у заході, куди Росію принципово не планували запрошувати. Є шанс, що Моді просто змусили: хочеш запрошення до Італії – береш "у навантаження" і швейцарський саміт миру. Або ні того, ні того.

Однак якщо Індія дійсно братиме участь в обох заходах – то закономірно Моді як лідер понад мільярдної країни спробує і утвердити Індію у ролі головного "незалежного посередника" у нашій війні. І от це вже точно не влаштує Сі.

Китай надто масштабно конкурує з Індією в усьому – в економіці, у геополітиці, у планетарній логістиці – щоб отак просто віддати Моді провідну роль в організації переговорів. Тобто, Китай попри весь висловлений скепсис (зустрічі без Росії щодо російсько-української війни безідейні) таки позначить свою присутність. Хоча б просто щоб не давати приводів задуматись над заміною лідера.

І Сі гарантовано байдуже, наскільки по-дурному почуватиметься Кремль, котрий вже встиг озвучити замість Пекіну категоричні заяви "КНР не братиме участі у швейцарській конференції". Бо от якраз Сі мудро не виходив за межі розпливчастих дипломатичних формулювань. І лишив собі про всяк випадок свободу маневру.

Цілком можливо, що участь Індії спонукає взагалі весь Глобальний Південь активно підключитись до процесу. І зруйнувати плани Путіна "Росії не буде у Швейцарії – значить, майже нікого там не буде і можна буде сказати, що зібрання не представницьке і некомпетентне". Тобто, Путін виступав би організатором своєрідного бойкоту. А тут Моді зриває такі плани.

І вже ж ясно, що думка Путіна – останнє, на що оглядатимуться Моді, Сі і навіть Рамафоса, якщо Велика Сімка виставить певні умови. Бо власні інтереси пріоритетніші. А Путін з санкційним тиском і так ніде не дінеться, буде "дружити" за будь-яких обставин.