Mixed

Реванш Гройсмана — Зеленський капітулює у Вінниці

Реванш Гройсмана — Зеленський капітулює у Вінниці

В Україні розпочинається масштабна інтеграція старих фінансово-політичних кланів у місцеві структури “Слуги народу”.

Вінниччина — перше регіональне фіаско Зеленського.

За інсайдерською інформацією від співробітників Вінницької міської ради, Володимир Зеленський погодився здати Вінницьку область політичним структурам Володимира Гройсмана. Така позиція Президента пов’язана із неможливістю нової команди протистояти чіткій та злагодженій команді колишнього прем’єр-міністра України. Як пояснити таке політичне фіаско виборцям політичної партії “Слуга народу” вінничанам — основне питання, на яке зараз швидко шукається прийнятна відповідь!

19 вересня 2019 року у Вінниці представили нового голову Вінницької ОДА. Ним став заступник мера Вінниці Сергія Моргунова та відомий у вінницьких колах протеже Володимира Гройсмана — Владислав Скальський. Скальський — фінансово-інвестиційний стратег вінницької команди Володимира Гройсмана. Чому “вінницька сім’я” віддала автора фінансово-інвестиційних схем Зеленському, зрозуміло — у Зеленського не знайшлося аргументів та ресурсів, щоб відстояти призначення своєї людини, не пов’язаної із структурами Гройсмана-Моргунова.

Реванш Гройсмана — Зеленський капітулює у Вінниці

Владислав Скальський, Людмила Станіславенко та Ірина Борзова — давні соратники

Ірина Борзова — легальна інтеграція команди Гройсмана у Зе

В кінці жовтня 2019 року пройде з’їзд політичної партії “Слуга народу”, де, за інформацією наших джерел, буде представлено регіональне керівництво “слуг”. За попередніми кулуарними домовленностями, Вінницька область безпосередньо буде віддана іншому крилу команди Володимира Гройсмана — структурам братів Ткачуків. Багаторічна партійна місцева структура партії “Удар” Віталія Кличко стане основою місцевої команди “Слуги народу”, яку очолить член команди Моргунова та активний агітатор за Петра Порошенка на виборах президента України Ірина Борзова. На літніх виборах вона вже легалізувала свій статус в політичній партії “Слуги народу”, ставши народним депутатом України на територіальному виборчому окрузі №14.

Реванш Гройсмана — Зеленський капітулює у Вінниці

Сергій Борзов — протеже голови вінницької команди екс-прем’єр-міністра Володимира Гройсмана

Чоловік Ірини Борзової Сергій Борзов — керівник Державного управління справами, чиє призначення на в.о. Керівника Держуправління справами лобіював перед Порошенком особисто Володимир Гройсман. Після президентських виборів уже Володимир Зеленський в результаті формального конкурсу знову призначає Сергія Борзова на посаду керівника ДУСі. Таке призначення чиновника із скандальною корупційною репутацією виглядає як гарантія лояльності до Ірини Борзової збоку вінницької команди, що вдруге лобіює її чоловіка на таку державну посаду.

“Перефарбування” старих структур в кольори Зе не за горами

На підтримку по розбудові старої-нової команди “Слуги народу” у Вінниці та Вінницькій області перед місцевими виборами Ірина Борзова має у розпорядженні всі можливості вінницької команди Володимира Гройсмана. В першу чергу, фінансові та кадрові можливості Ігора та його дружини Людмили Ткачук — багаторічної подруги та соратниці Ірини Борзової.

Ігор Ткачук займає пост керівника Одеського морського порту. Це про нього писали ЗМІ, коли вибухнув корупційний скандал із дивним збагаченням керівництва Одеського порту і самого Ігора Ткачука на фоні значного зменшення доходів самого підприємства. Перед тим, як обійняти посаду керівника порту, чиновник займав пост керівника “Укрпошти”. Як би там не було, Ігор Ткачук — доларовий мільйонер, відомий ще із 90-х років вінницький бізнесмен та політик. Брат Ігора Ткачука — Геннадій Ткачук — ще більш відома фігура на політичній арені Вінниччини, народний депутат України від партії “Удар” Віталія Кличка (VII скликання) та “Блоку Петра Порошенка” (VIII скликання).

Реванш Гройсмана — Зеленський капітулює у Вінниці

Ірина Борзова та Людмила Станіславенко — найкращі подруги в житті і роботі

Людмила Станіславенко — дружина Ігора Ткачука та один із основних козирів Володимира Гройсмана у домовленностях із Володимиром Зеленським. Маючи багаторічну підтримку чоловіка, Людмила Станіславенко за підтримки спочатку політичної партії “Удар”, а потім і “Блоку Петра Порошенко” побудувала політичну кар’єру місцевого рівня. Це допомагає родині Ткачуків та безпосередньо команді Володимира Гройсмана краще контролювати склади Вінницької міської та Вінницької обласної рад у важливих для структури голосуваннях. Наприклад, що стосуються розподілу земельних ділянок. Саме кадровий потенціал команди Людмили Станіславенко спробує легалізувати у партії “Слуга народу” Ірина Борзова. Як мінімум, варто очікувати у складі “слуг” молоду кров клану Ткачуків-Станіславенко — брата Людмили Станіславенко Сергія та його дружину Анну Станіславенко, що за протекцією своїх старших подруг теж намагається будувати кар’єру громадської активістки.

Провал Зеленського у Вінниці — сигнал для регіональних кланів

Основна причина капітуляції Зеленського на місцевому та обласному рівнях — потужні позиції команди Володимира Гройсмана. Яким би не був популярним Президент України, скільки б не набрала політична партія “Слуга народу” на парламентських виборах, але цього виявилося недостатньо, щоб вести незалежну політику в регіоні. Скоріш за все, Володимир Зеленський був поставлений перед вибором: або він здає Вінницьку область команді Володимира Гройсмана та діючого мера Сергія Моргунова, або місцева команда за допомогою своєї мережі ЗМІ починає “топити” рейтинг Президента та його команди.

Вибір Зеленського вигідний та зрозумілий йому самому. Але чи зрозумілим є цей вибір для вінничан, що довірили свої голоса чинному Президенту України та його політичній партії? Є сумніви, що прихильники Володимира Зеленського у Вінниці та Вінницькій області хотіли саме таких “кулуарних договорняків”, якими славився Петро Порошенко. Чи не стане приклад здачі політичного впливу у Вінницькій області сигналом для інших регіональних кланів, що із Зеленським можна і потрібно домовлятися?! Особливо, коли у тебе є інструменти медійного тиску та більш-менш зібрана партійна структура, готова перефарбуватися у кольори Зе!