Mixed

При видачі будівельного паспорта пропонується збільшити площу об’єктів до 500 кв.м

При видачі будівельного паспорта пропонується збільшити площу об’єктів до 500 кв.м

Опубліковано проект наказу Мінрегіону "Про затвердження Змін до Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки". На підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки може здійснюватись забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок. Про це нагадує КБУ на свої сторінці в фейсбук.

Проєктом вносяться зміни до Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки та пропонується збільшити площу об’єктів, до яких застосовується цей інструмент, до 500 кв.м (існуюча норма до 300 кв.м), пише Property Times.

Будівельний паспорт надається уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження заяви на видачу будівельного паспорта.

Будівельний паспорт створюється виключно з використанням Реєстру будівельної діяльності як електронний документ з присвоєнням реєстраційного номера та підписується керівником відповідного уповноваженого органу з питань містобудування та архітектури з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Такий будівельний паспорт є оригіналом.

За зверненням заявника примірник будівельного паспорта може бути наданий у паперовій формі.

Будівельний паспорт може бути скасований або зупинений. Відомості про скасування або зупинення будівельного паспорта вносяться до Реєстру будівельної діяльності.

Підставами для скасування будівельного паспорта є:

  • рішення суду, яке набрало законної сили;
  • заява замовника, яка подається в довільній формі (із зазначенням дати видачі будівельного паспорта;
  • назви об’єкта будівництва; реєстраційного номера будівельного паспорта в Реєстрі будівельної діяльності або номера будівельного паспорта для будівельних паспортів, виданих до 01 вересня 2020 року).

Рішення про скасування будівельного паспорта приймається уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури протягом 5 робочих днів з дня отримання документа, про що вноситься відповідний запис до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Будівельний паспорт вважається скасованим з дати внесення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відомостей відповідного запису. Підставою для зупинення дії будівельного паспорта є рішення відповідного органу ДІМ.