Mixed

Писарук і Бахматюк вступили в змову – слідство

Писарук і Бахматюк вступили в змову – слідство

У 2014 році бенефіціар VAB Банку Олег Бахматюк вступив у змову з першим заступником голови НБУ Олександром Писаруком про видачу мільярдного кредиту під заставу майна, вартість якого завищили.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на засіданні Вищої антикорупційного суду, де у вівторок проходять слухання про обрання запобіжного заходу члену ради НБУ Миколі Каленському, передає Українська правда.

За версією слідства, Писаруку довелося задіяти головне управління НБУ по Києву і області, яким на той момент керував Каленський.

Прокурор розповів, що вночі 8 жовтня 2014 року Писарук написав електронне повідомлення директору гендепартаменту банківського нагляду НБУ Аллі Шульзі про необхідність видати стабілізаційний кредит VAB Банку "як мінімум на 1 млрд" і Каленський був обізнаний про це.

Звинувачення на адресу Каленського полягають в його згоді з оцінкою майна, хоча була інформація про його недостатність для видачі кредиту на таку суму.

За версією слідства, кошти стабкредиту виводилися потім з банку, в тому числі на "мертвих душ".

Прокурор клопоче про взяття Каленського під варту на 60 днів з альтернативою внесення застави 20 млн грн, а також про вилучення паспортів і на носінні електронного браслета.

11-12 листопада 2019 року детективи Національного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили 8 особам про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України ПАТ "ВіЕйБі Банк".

Серед підозрюваних – Олександр Писарук, який у 2014-2015 роках працював першим заступником голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої і відповідав за банківський нагляд, а зараз є головою правління Райффайзен Банку Аваль.

Обвинувачення клопотатиме про арешт Писарука з альтернативою внесення 30 млн грн застави.

Серед інших підозрюваних:

ексдиректор Генерального департаменту банківського нагляду;

колишній в.о. начальника управління НБУ по м. Києву та Київській обл.;

ексголова спостережної ради ПАТ "ВіЕйБі Банк";

ексзаступник голови правління ПАТ "ВіЕйБі Банк";

три посадові особи приватних компаній, пов’язаних з бенефіціарними власниками ПАТ "ВіЕйБі Банк";