Mixed

Oleg Hrechanii: Кримінальна невідповідальність за нетверезе водіння

Oleg Hrechanii: Кримінальна невідповідальність за нетверезе водіння

1 липня в Україні відповідно до Закону № 2617-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень", відтак, штрафи зросли до 51 тисячі гривень, якщо порушення вчинене повторно, та за правопорушення такого характеру передбачається позбавлення можливості управління транспортним засобом до 3 років. Хоч покарання та відповідальність за водіння у нетверезому стані посилили, кримінальну відповідальність за такий вчинок скасували.

Таке ж покарання застосовується до особи, яка відмовляється пройти медичне освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, які понижують увагу та зосередженість. Це ж покарання стосується передачі керування особі, яка перебуває в такому стані.

А також за вживання водієм після ДТП за його участю перерахованих вище речовин, препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування чи до прийняття рішення про звільнення від освідування.

Якщо це правопорушення вчинене повторно, передбачається штраф у розмірі до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тисяча гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років.

Але, вже 02.07.2020 року Президент Володимир Зеленський підписав закон № 3314 та повернув його до Верховної Ради, згідно із яким посилюється покарання за водіння у нетверезому стані, але скасовується кримінальна відповідальність за аналогічний вчинок згідно із законом, який набув чинності з 1 липня.

Матеріал опубліковано мовою оригіналу.