Mixed

Гельсінкі зможуть отримувати тепло від штучних островів-акумуляторів

Гельсінкі зможуть отримувати тепло від штучних островів-акумуляторів

У Гельсінкі оголосили переможців конкурсу Helsinki Energy Challenge – HIVE, Beyond Fossils, Smart Salt City и The Hot Heart. Серед них особливо виділили проєкт The Hot Heart, який сможе забезпечити місто технологічним джерелом тепла і стати простором для відпочинку, пише The Mayor.

Проєкт Hot Heart – це архіпелаг із десяти штучних островів-цистерн, які будуть акумулювати теплову енергію і направляти частину її на створення тропічного курорту. Енергія вітру, сонця та інших відновлюваних джерел за допомогою теплових насосів перетворюється в тепло і зберігається в цистернах у вигляді гарячої води, повідомляє Київський міський журнал "Хмарочос".

Водосховища будуть підключені до наявної системи централізованого теплопостачання Гельсінкі, щоб розподіляти тепло по всьому місту. Надлишки тепла можна буде направити на створення цілорічного курорту з басейнами і тропічними лісами, які будуть покриті прозорими куполами.

Ідея полягає в тому, щоб використовувати термальні акумулятори для зберігання енергії, коли ціни на неї падають до нуля і отримувати її для опалювальної системи, якщо попит зростає.

Системою буде керувати штучний інтелект, який синхронізує виробництво і споживання теплової енергії. До кінця 2020-х років система зможе забезпечувати 6000 ГВт/год теплової енергії, і все це без емісії вуглекислого газу і за ціною на 10% нижчою за нинішню.