Mixed

Фонд держмайна не буде зупиняти приватизацію, попри карантин

Фонд держмайна не буде зупиняти приватизацію, попри карантин

Проведення великої та малої приватизації в Україні переносити не будуть, попри економічну кризу, викликану карантином. Про це повідомив голова Фонду державного майна України Дмитро Сенніченко.

Що кажуть у Фонді

"Ми продовжуємо готувати об’єкти великої приватизації на середину та другу половину року, як і було заплановано. Впевнено продовжуємо вже зараз малу та середню приватизацію, і успішні онлайн аукціони відбуваються в ці дні", — заявив Сенніченко.

За його словами, попри несприятливу ситуацію в економіці, новини про поширення коронавірусу та зміну уряду, Фонду державного майна вдалося перевиконати план з приватизації на перший квартал 2020 року, пише Мінфін.

"Як показує досвід криз 2008 і 2014 років, українці в непевні часи, в період нестабільності валют та фондових ринків інвестують в об’єкти нерухомості за первинною ціною, бо це не просто спосіб зберегти заощадження", — заявив голова Фонду держмайна.

Доходи від приватизації з початку року

Від початку 2020 року Україна збільшила доходи від приватизації державних підприємств та майна у 6,3 раз порівняно з доходами за аналогічний період 2019 року.

Раніше повідомлялося

  • 2 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств.
  • У січні 2020 року було оприлюднено перелік об'єктів великої приватизації державної власності на 2020 рік.
  • У списку 927 об'єктів, серед яких 44 пакети акцій, 208 єдиних майнових комплексів державних підприємств, 146 об'єктів незавершеного будівництва, 46 об'єктів соціально-культурного призначення і 483 позиції окремого майна.
  • У 2019 році сума надходжень до держбюджету від приватизації склала 536,5 мільйонів гривень. План приватизації вдалося виконати лише на 3%, через що бюджет недоотримав значну частину доходів.
  • Напередодні відбувся продаж державного підприємства Київпассервіс, яке керує центральним автовокзалом столиці. Його продали за 230,9 мільйона гривень.
  • 3 березня на приватизацію відправили 431 державне підприємство, серед яких "Артемсіль" — державний монополіст з виробництва солі в Україні. Загалом на приватизацію уряд передав близько 1000 держкомпаній.