Кращим хмарочосом у світі визнали "панельний будинок для багатих" у Стокгольмі

09 ноября 2020 10:35 56

Вежі Norra tornen в Стокгольмі, які представляють собою збірний житловий комплекс з модульних кубиків, визнані кращим хмарочосом світу за 2018-2020 роки. Німецький музей архітектури присудив будівлям премію International Highrise Award, повідомляє Archdaily.

Проєкт хмарочосів розробив архітектор Рейнір де Граф бюро OMA в 2013 році, проте завершили їх тільки в 2020 році, пише Київський міський журнал "Хмарочос".

Вежі спроектовані як ворота між Стокгольмом і його передмістям та знаходяться в одному з найдорожчих районів у центрі міста. Споруди є вищими за всі найближчі будівлі – 110 і 125 метрів (33 та 36 поверхів), за рахунок чого їх можна побачити з різних куточків Стокгольма.

Будинки складаються зі збірних модулів, що дозволило прискорити і здешевити будівництво.

Премію International Highrise Award в області архітектури заснована в 2003 році. Її вручають кожні два роки. Співробітники Німецького музею архітектури з Франкфурта-на-Майні вибирають кращі хмарочоси серед тисячі завершених об’єктів висотою понад сто метрів.

В цьому році журі відібрало 31 хмарочос з 14 країн, п’ять з яких потрапили до фіналу. Архітекторам найкращого хмарочоса вручають статуетку і 50 тисяч євро.

Автор:
Читайте также
×